1.https://akademia.nask.pl/baza-wiedzy/publikacje.html- Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży online; Poradnik dla rodziców – Szkodliwe treści w internecie; FOMO Jak sobie z tym radzić?; Dzieci w świecie gier komputerowych – poradnik; Nastolatki wobec internetu; Internet Zabawek; Cyberprzemoc. Włącz blokadę na nękanie.
2.https://akademia.nask.pl/baza-wiedzy/dla-rodzicow.html- Internet i nowe technologie to potężne narzędzia, ale warto wiedzieć, jak bezpiecznie z nich korzystać. Teraz, gdy nasze życie i życie naszych dzieci w dużej mierze przeniosło się do sieci, jest to szczególnie ważne. Poprzez zabawę z dziećmi można je uczyć dobrych praktyk korzystania z internetu. Na wskazanej stronie znajdziecie Państwo gry i zabawy edukacyjne zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci. Aby z nich skorzystać, nie potrzebujecie wyszukanych pomocy dydaktycznych i gadżetów, wystarczy to, co macie już w domu.
3.https://akademia.nask.pl/baza-wiedzy/literatura.html- Wybrana literatura zawierająca wydawnictwa zwarte, podręczniki, programy nauczania oraz artykuły z czasopism dotyczących szeroko pojętej tematyki bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie.
4.https://akademia.nask.pl/gra.html- Gra edukacyjna „Rufus w opałach” pozwala zobaczyć, na jakie niebezpieczeństwa natrafia młody użytkownik nowoczesnych technologii i pokazuje, jak reagować w trudnych sytuacjach. Gracz, wcielając się w postać młodego bohatera, towarzyszy mu w jednym z wielu szkolnych dni i podejmuje decyzje, które mają wpływ na dalszą rozgrywkę.
5.https://akademia.nask.pl/projekt-39//kreskowki.html– Krasnoludki 2.0 to zestaw filmów animowanych, przygotowanych w ramach projektu KURSOR. Animacje w lekki i dowcipny sposób pokazują wybrane zagrożenia, z jakimi mogą się zetknąć wszyscy korzystający z nowoczesnych technologii.Wszystkie filmy nawiązują do powszechnie znanych baśni – pozwala to dotrzeć zarówno do najmłodszych jak i do nieco starszych użytkowników Internetu. Krasnoludki 2.0 do doskonały materiał wyjściowy do przygotowania i poprowadzenia lekcji, prezentacji czy wykładów, uczących dobrych praktyk przy korzystaniu z nowoczesnych mediów.
6.https://akademia.nask.pl/projekt-39//materialy-kursor.html- Zaproszenie do zapoznania się z pomysłami i scenariuszami lekcji, przygotowanymi w oparciu o materiały OIE KURSOR. Scenariusze można wykorzystywać do przeprowadzenia lekcji, można je też oczywiście modyfikować, dostosowując do własnych potrzeb. Materiały są w formacie PDF. Aby je otworzyć należy mieć zainstalowany odpowiedni program (np. Adobe Acrobat Reader).
7.https://akademia.nask.pl/baza-wiedzy/baza-filmy.html- Plik i Folder na ścieżkach internetu-zestaw filmów dla dzieci prezentujących tematykę bezpiecznego poruszanie się w cyfrowym świecie.
8.https://akademia.nask.pl/baza-wiedzy/baza-audiobooki.html- Audiobooki umożliwiają zapoznanie się z przygodami Plika i Foldera w postaci wygodnej do słuchania także z urządzeń mobilnych.
9.https://akademia.nask.pl/projekt-52/narzedziownik.html- Znajdują się tu materiały dotyczące nowych technologii, ale nie tylko.
Praca z uczniem niepełnosprawnym
https://www.gov.pl/web/edukacja/materialy-cwiczeniowe-dla-uczniow-niepelnosprawnych-dostosowane-do-nowej-podstawy-programowej-ksztalcenia-ogolnego?fbclid=IwAR0FjaqfxY4eThLxBwxyH9C8vqSubvU1VlWU1xnMpTppUPNoKMPOl_KNhhs
Materiały ćwiczeniowe dla uczniów niepełnosprawnych dostosowane do nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego